Magická čínská medicína: masírujte denně tento bod a uvidíte, co se stane

31.05.2016 09:58
 
 

SP06 - sanyinjiao, san-jin-ťiao

 

SP06 三陰交 sanyinjiaosan-jin-ťiao

Další názvy: spojení tří jin

Bod: SP06 je bodem ,ve kterém se protínají tři jinové dráhy na noze (dráhy jatersleziny a ledvin. - Protnutí tří jin.
Poloha:
Na zadním okraji holenní kosti , 3 cchuny přímo nad středem vnitřního kotníku.

Funkce:  Posiluje slezinu a rozpouští vlhkostrozptyluje jaterní cchi a prospívá ledvinámzklidňuje mysl , vyživuje krev a jin.,podporuje močení , reguluje dělohu a menstruaci.Rozhýbává krev a odstraňuje stázeochlazuje krevmírní bolest.

Indikace: Neschopnost udržet močpomočováníbolestivá menstruacenepravidelná menstruacepokles dělohyneplodnostkrvácení z dělohyochrnutí a bolest dolních končetin. Choroby pohlavního ústrojí, napětí nebo bolest břichaPrůjemneurastenienespavost,borborygmieneurodermatitisekzémkopřivka.

Tradiční indikace: Napětí a pocit plnosti v horní části břichastav oslabení a nedostatečnosti/prázdnoty/žaludku a slezinyšpatné tráveníkručení ve střevechprůjemNepravidelná menstruace, nadměrné krvácenínedostavení se menstruaceneplodnost u žen,neschopnost udržet moč,těžkosti při močení, kolika,noční polucekalná moč. Je to jeden z nejdůležitějších bodů vůbec,s velmi širokým rozsahem působení. především tonifikuje slezinu a používá se při všech syndromech prázdnoty sleziny doprovázených slabou chutí k jídlu,řídkou stolicí a únavou. SP06 je jedním z bodů k rozpouštění vlhkosti.

 

převzato z https://www.tcm-cs.com/